Powołanie do Kadry Narodowej Juniorów | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków
logo szkoły

Powołanie do Kadry Narodowej Juniorów

Z przyjemnością informujemy, że w niedzielę 09.01.2022 w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala Sportu Kartingowego 2021 podsumowująca miniony sezon kartingowy w Polsce, a także występy Polaków na arenie międzynarodowej.

Janek Meissner, uczeń klasy 8b, otrzymał nagrodę za 3 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu serii Rotax Max Challenge kategorii Mini Max. W tym sezonie zakończył 6 z 7 rund wyścigowych w pierwszej piątce, a 3 krotnie stawał na podium, w konsekwencji pojechał na światowe finały tej serii.

Janek otrzymał od promotorów serii Rotax wyróżnienie za godne reprezentowanie Polski na światowych finałach serii Rotax Max Challenge, które odbyły się w grudniu w Bahrajnie. Janek Meissner po bardzo dobrej jeździe w wyścigach kwalifikacyjnych awansował do ścisłego finału (36 osób) w swojej kategorii.

Janek Meissner został powołany do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2022 przez władze Polskiego Związku Motorowego.

Miał też okazję zapozować do wspólnego „selfie” ze znanym wszystkim fanom sportów motorowych Kajetanem Kajetanowiczem.

Autorka informacji: Joanna Meissner

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie