Moje hobby, moja pasja – spotkanie z Nataszą Nawrocką i cosplay | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

Moje hobby, moja pasja – spotkanie z Nataszą Nawrocką i cosplay

„Czy lubicie się przebierać?” – spytała Natasza. „Tak!” – odpowiedziały chórem dzieci.

Tak rozpoczęło się nasze świetlicowe, czwartkowe spotkanie z zaproszonym gościem i jego pasją. Przyszła do nas starsza koleżanka, uczennica naszego Liceum Ogólnokształcącego, Natasza Nawrocka. Jej ulubionym zajęciem, któremu poświęca się w wolnym czasie, jest cosplay (z ang. costume playing), czyli zabawa w przebieranie się za ulubione postacie z mangi, anime, filmów i gier. Natasza wyjaśniła dzieciom na czym polega ta szczególna fascynacja.

Wraz z towarzyszącą jej koleżanką zaprezentowała własnoręcznie stworzone przez siebie kostiumy. Opowiedziała o konwentach fanów i festiwalach cosplay, które odbywają się na całym świecie. Dzieci wzięły udział w małym quizie na spostrzegawczość, otrzymały też kolorowanki z niektórymi bohaterami anime.

Wreszcie na koniec, co wzbudziło najwięcej emocji, mogły się poprzebierać w przyniesione przez naszego gościa stroje i wypróbować niektóre rekwizyty. Zabawy było co niemiara, każdy koniecznie chciał choć przez chwilę być Pikachu!

Serdecznie dziękujemy Nataszy i jej koleżance za to, że tak pięknie zaprezentowały się swoim młodszym kolegom i koleżankom. Dzieciom bardzo się podobało!

Autorka informacji: Jolanta Kowalczyk