Moje hobby, moja pasja – spotkanie z Australią i p. Anną Meysztowicz | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

Moje hobby, moja pasja – spotkanie z Australią i p. Anną Meysztowicz

Co to jest kukabura chichotliwa i diabeł tasmański? Kim są aborygeni? Jak wysoko skaczą kangury? Jak brzmi didgeridoo? Co to jest słynna góra Uluru? Kim są flying doctors? Te i inne zagadnienia dotyczące życia w  Australii przybliżyła nam w czwartkowe popołudnie pani Anna Meysztowicz, wraz ze swoimi asystentami: Karolinką i Szymonem. Pani Ania przez kilkanaście lat mieszkała na Czerwonym Lądzie, dlatego z tym większym zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści o tym kraju rozmaitości.

Państwo, wyspa i najmniejszy kontynent świata  w jednym. Plaże, pustynie, lasy tropikalne i sawanny, wszystko w obrębie jednego terytorium. Prawdziwy „róg obfitości” przyrodniczej. Australia to kraj wielu sprzeczności i różnorodności: piękny i dziki, pełen rajskich  krajobrazów ale też kryjący wiele niebezpieczeństw. Można się tego skrawka świata obawiać, można  go pokochać, może on wreszcie stać się czyjąś pasją i marzeniem.

Dziękujemy pani Annie Meysztowicz  za poświęcony czas i przekazane z prawdziwą pasją ciekawostki dotyczące tego odległego zakątka ziemi!

Autorka informacji: Dorota Horąży