Moje hobby, moja pasja – spotkanie z Australią i p. Anną Meysztowicz | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

Moje hobby, moja pasja – spotkanie z Australią i p. Anną Meysztowicz

 

Co to jest kukabura chichotliwa i diabeł tasmański? Kim są aborygeni? Jak wysoko skaczą kangury? Jak brzmi didgeridoo? Co to jest słynna góra Uluru? Kim są flying doctors? Te i inne zagadnienia dotyczące życia w  Australii przybliżyła nam w czwartkowe popołudnie pani Anna Meysztowicz, wraz ze swoimi asystentami: Karolinką i Szymonem. Pani Ania przez kilkanaście lat mieszkała na Czerwonym Lądzie, dlatego z tym większym zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści o tym kraju rozmaitości.

Państwo, wyspa i najmniejszy kontynent świata  w jednym. Plaże, pustynie, lasy tropikalne i sawanny, wszystko w obrębie jednego terytorium. Prawdziwy „róg obfitości” przyrodniczej. Australia to kraj wielu sprzeczności i różnorodności: piękny i dziki, pełen rajskich  krajobrazów ale też kryjący wiele niebezpieczeństw. Można się tego skrawka świata obawiać, można  go pokochać, może on wreszcie stać się czyjąś pasją i marzeniem.

Dziękujemy pani Annie Meysztowicz  za poświęcony czas i przekazane z prawdziwą pasją ciekawostki dotyczące tego odległego zakątka ziemi!

Autorka informacji: Dorota Horąży

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria