Moje hobby, moja pasja – Piotr Mróz | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Moje hobby, moja pasja – Piotr Mróz

4 Lut 2016 · admin

4 lutego świetlicę dzieci młodszych odwiedził gość specjalny: podpułkownik Polskich Sił Lądowych, pan Piotr Mróz. Duże wrażenie zrobił na nas już sam mundur. Pewnie niejeden chłopiec marzyłby o takim! Nasz znakomity gość wyjaśnił nam co oznaczają niektóre symbole wojskowe oraz różne kolory żołnierskich beretów. Furorę zrobiła maska przeciwgazowa oraz spadochron, który każdy z nas chciał koniecznie przymierzyć! Okazało się, że jest on dosyć ciężki, wbrew temu, że skok ze spadochronem wydaje się czymś bardzo lekkim i niewymagającym wysiłku. Na dodatek, podczas wykonywania skoku żołnierz musi mieć na sobie dwa spadochrony: duży i mały. Ten ostatni na wszelki wypadek, gdyby ten właściwy się nie otworzył. Zrozumieliśmy, że bycie żołnierzem to nie taka prosta sprawa i nie lada wyzwanie. Trzeba być silnym, wysportowanym i bardzo odważnym człowiekiem, który nie boi się ryzyka w imię wyższych idei. Nasz gość naprawdę nam zaimponował! Dziękujemy za możliwość spotkania się z Panem, za podzielenie się z nami swoją niezwykłą pasją oraz za misia Wojtka, który będzie nam przypominał o ważnej i odpowiedzialnej funkcji, jaką pełnią żołnierze.