Moje hobby, moja pasja: Moje muzeum książki dla dzieci. | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego

Moje hobby, moja pasja: Moje muzeum książki dla dzieci.

28 kwietnia w czwartek o godz. 15.30 świetlica dzieci młodszych gościła panią Magdalenę Zalewską, która w ramach cyklu “MOJE HOBBY MOJA PASJA” opowiedziała o SWOIM MUZEUM KSIĄŻKI DLA DZIECI. Wspólnie z panią snuliśmy opowieść z dzieciństwa. Mieszkanie nad biblioteką tak wielki wpływ wywarło na małą dziewczynkę, że jako dorosła osoba założyła muzeum książki. Teraz jako mama trójki dzieci, w domu zorganizowała specjalny pokój książki, gdzie mieści się muzeum. Dzieci nie mogły oderwać oczu od książkowych białych kruków, wśród których znalazły się tytuły takie jak : “Don Kichot” autorstwa Ericha Kästnera i Horsta Lemke, “Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, “Kurczę blade”, “Dzień dobry, królu Zygmuncie” Wandy Chotomskiej.

Pani zaprezentowała też książkę “O książce”, przedstawiła swoich ulubionych ilustratorów: Edwarda Lutczyna, Bohdana Butenko oraz zaprezentowała krakowskich wybitnych poetów przywołując “Zaczarowanego Dorożkarza, Zaczarowaną Dorożkę i Zaczarowanego Konia”.

Spotkanie ubarwiły kolorowe maskotki – bohaterowie niektórych lektur. Chłopców szczególnie zafascynowała trójwymiarowa książka o wynalazkach Leonarda da Vinci, a dziewczynki zachwyciło francuskojęzyczne wydanie książki o sekretach ludzkiego ciała. Na zakończenie, wraz z naszym gościem, wszyscy razem przeczytaliśmy uroczyście “Abecadło”.

Dziękujemy za to urocze spotkanie, przepełnione smakiem prawdziwej pasji, zapachem książki i wspomnieniem słodyczy dzieciństwa. Dzięki Pani przenieśliśmy się w magiczny i fascynujący świat książki.

Autorki informacji: Jolanta Kowalczyk i Dorota Horąży