Moje hobby, moja pasja: Moje muzeum książki dla dzieci.

28 kwietnia w czwartek o godz. 15.30 świetlica dzieci młodszych gościła panią Magdalenę Zalewską, która w ramach cyklu „MOJE HOBBY MOJA PASJA” opowiedziała o SWOIM MUZEUM KSIĄŻKI DLA DZIECI. Wspólnie z panią snuliśmy opowieść z dzieciństwa. Mieszkanie nad biblioteką tak wielki wpływ wywarło na małą dziewczynkę, że jako dorosła osoba założyła muzeum książki. Teraz jako mama trójki dzieci, w domu zorganizowała specjalny pokój książki, gdzie mieści się muzeum. Dzieci nie mogły oderwać oczu od książkowych białych kruków, wśród których znalazły się tytuły takie jak : „Don Kichot” autorstwa Ericha Kästnera i Horsta Lemke, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „Kurczę blade”, „Dzień dobry, królu Zygmuncie” Wandy Chotomskiej.

Pani zaprezentowała też książkę „O książce”, przedstawiła swoich ulubionych ilustratorów: Edwarda Lutczyna, Bohdana Butenko oraz zaprezentowała krakowskich wybitnych poetów przywołując „Zaczarowanego Dorożkarza, Zaczarowaną Dorożkę i Zaczarowanego Konia”.

Spotkanie ubarwiły kolorowe maskotki – bohaterowie niektórych lektur. Chłopców szczególnie zafascynowała trójwymiarowa książka o wynalazkach Leonarda da Vinci, a dziewczynki zachwyciło francuskojęzyczne wydanie książki o sekretach ludzkiego ciała. Na zakończenie, wraz z naszym gościem, wszyscy razem przeczytaliśmy uroczyście „Abecadło”.

Dziękujemy za to urocze spotkanie, przepełnione smakiem prawdziwej pasji, zapachem książki i wspomnieniem słodyczy dzieciństwa. Dzięki Pani przenieśliśmy się w magiczny i fascynujący świat książki.

Autorki informacji: Jolanta Kowalczyk i Dorota Horąży