Moje hobby, moja pasja: Beata Godlewska i spotkanie z capoeirą | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra michałowskiego TSSP

Moje hobby, moja pasja: Beata Godlewska i spotkanie z capoeirą

„Zum, zum, zum, capoeira mata um!” – rozbrzmiały słowa piosenki na szkolnym podwórku w czwartek 15 września. A to dlatego, że odwiedziła nas prawdziwa kobieta z pasją!

Taniec? Walka? Sztuka? Czym właściwie jest capoeira? Kim są capoeristas? Co to takiego roda? Te i inne pojęcia związane z ową taneczną sztuką walki pomogła nam oswoić pani Beata Godlewska, która od kilku lat trenuje capoeirę i zechciała zaprezentować nam swoje umiejętności. Przybyła zresztą w asyście zacnych pomocników. Wśród nich znaleźli się dobrze nam znani Emilka i Szymon, nasi koledzy z 3a. Nasi goście zaprezentowali się barwnie i z wielkim rozmachem. Ubrani w stroje capoeristów, boso, z pieśnią na ustach i przy akompaniamencie instrumentów, zaprosili nas do wspólnej zabawy. Mogliśmy posłuchać oraz własnoręcznie sprawdzić jak brzmią: berimbau, pandeiro, caxixi i macullele. Nauczyliśmy się i odśpiewaliśmy wszyscy razem dwie piosenki i poczuliśmy się w klimacie rodem z Afryki. Wreszcie obejrzeliśmy trzy spektakle – pojedynki w wykonaniu naszych gości. Widowisko było naprawdę imponujące! Składamy wyrazy szacunku dla talentu, wytrwałości i wielu godzin ćwiczeń, aby można było osiągnąć tak wspaniały efekt. Bardzo dziękujemy całej ekipie za występ, szczerą radość oraz całe mnóstwo pozytywnej energii! Niektórzy z nas naprawdę mocno poczuli rytm serca, którym bije capoeira i  zostali skutecznie „zarażeni” nową pasją!

Autorki informacji: Jolanta Kowalczyk (tekst), Dorota Horąży (zdjęcia)