MŁODA POLSKA – 2012/2013 | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

MŁODA POLSKA – 2012/2013

1 Wrz 2012 · admin

Zgodnie z tradycją naszej szkoły rozpoczęliśmy jak co roku projekt “W pracowni artysty” Przypomnę, że w zeszłym roku nasi uczniowie poznali życie i twórczość patrona Piotra Michałowskiego, dwa lata temu Jana Matejki. Tym razie chcemy przybliżyć naszym uczniom twórczość młodopolskich artystów i ich inspiracje sztuką ludową. Projekt przewiduje zawsze wyjście do muzeum, wycieczkę połączoną z warsztatami, zajęcia plastyczne w szkole, konkurs wiedzy i umiejętności dla wszystkich klas IV-VI.

Tegoroczny projekt obejmuje:

– zwiedzanie nowo otwartej wystawy Zawsze Młoda. Polska ok.1900 roku, wystawę odwiedziły już klasy V i VI w oddziale Muzeum Narodowego w kamienicy Szołajskich,

– wycieczka do skansenu w Wygiełzowie. Uczniowie mieli okazję poznać Strój Krakowski (jak pięknie wyglądali w tych strojach widać na załączonych zdjęciach). Dowiedzieli się również jak to ze lnem było. Wreszcie mieli okazję obejść cały skansen z przewodnikiem i zrobić zdjęcia na szkolny konkurs fotograficzny.

W programie na listopad mamy jeszcze wizytę w Rydlówce, w Bronowicach, warsztaty plastyczne w szkole, których tematem przewodnim będzie sztuka ludowa. Konkurs wiedzy o młodopolskich artystach i sztuce ludowej, połączony z prezentacją prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów.

Dziękuję bardzo wszystkim uczniom, którzy aktywnie uczestniczą w projekcie, a także rodzicom ,którzy śledzą nasz projekt i wspierają prace pedagogów, by nasze dzieci znały kulturę i tradycje naszego miasta i kraju (Małgorzata Bzowska – opiekun projektu).

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria