LEKCJA O SKAŁACH I MINERAŁACH | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

LEKCJA O SKAŁACH I MINERAŁACH

13 Maj 2015 · admin

Na lekcję przyrody o skałach i minerałach uczniowie klas 4-tych wybrali się do Ogrodu Doświadczeń, gdzie mogliśmy poznać i zobaczyć najróżniejsze ich przykłady, zwłaszcza których nie posiadamy w szkole. Podstawowy podział skał uczniowie poznają w szkole, a tutaj mogli poznać rozszerzoną ich klasyfikację, dowiedzieć dlaczego właśnie ona tak wygląda i z czym jest to związane. Najpierw zobaczyliśmy duże fragmenty skał, które zostały przywiezione z różnych odległych stron Polski i spoza jej granic, obserwowaliśmy drobne minerały występujące w ich strukturze, a niektórzy uczniowie próbowali się na nie wspinać i nawet przytulać, gdyż był ciepły, słoneczny dzień i skały były nagrzane. Następnie uczniowie w pięciu grupach, uzupełniali karty pracy i badali różne właściwości poznanych skał, zapoznali się z tzw. skalą twardości Mohsa i dowiedzieli się, jakie praktyczne zastosowanie w naszym życiu mają skały i minerały. Po zakończonych zajęciach każdy uczeń otrzymał kilka fragmentów skał, o których dowiedzieliśmy się wiele ciekawych i ważnych informacji.