KRAKUSEK | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

KRAKUSEK

9 Kwi 2014 · admin

9 kwietnia w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Wawelu odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród finalistom IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie “Krakusek”.

Wśród zwycięzców znalazł się Dominik Baran z klasy IIIa, który zajął II miejsce oraz Tomasz Kulis z klasy IIIc, który otrzymał wyróżnienie I stopnia. W “Krakusku” wzięło udział około 4 tys. uczniów z klas trzecich szkół podstawowych z Krakowa i okolic. Hasło przewodnie brzmiało: “Po dwóch stronach starej Wisły – z Kazimierza na Wawel”. Konkurs podzielony był na dwa etapy. Najpierw uczniowie brali udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim na Wawelu i w wycieczce po Krakowie wraz ze zwiedzaniem Krypty Zasłużonych na Skałce. Następnie uczestniczyli w eliminacjach szkolnych – najlepszy uczeń z każdej klasy przechodził do finału, który odbył się na Wawelu. Pomocą w zdobyciu wiedzy i przygotowaniu się do konkursu było zapoznanie się z książką “Kraków i okolice” Ewy Stadtmuller i Anny Chachulskiej oraz z książkami Jana Adamczewskiego: “Legendy starego Krakowa” i “Opowieści starego Krakowa”.

Ponadto, laureaci pierwszego etapu konkursu przed testem finałowym uczestniczyli w rodzinnej grze terenowej, mającej na celu utrwalenie zdobytej wiedzy. Organizatorami konkursu byli: Zamek Królewski na Wawelu, Społeczna Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego i Akademia Żakowska. Wszystkim finalistom, którzy wykazali się dużą wiedzą z zakresu historii, znajomością legend i zabytków naszego miasta, serdecznie gratulujemy. 

Autor informacji: Anna Tutaj;

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria