KRAKÓW, KTÓREGO NIE ZNACIE | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

KRAKÓW, KTÓREGO NIE ZNACIE

23 Kwi 2010 · admin

W pogodny piątek, 23 kwietnia, klasa VIa pod opieką Pana Grzegorza Perka udała się na wzgórze wawelskie na lekcję na temat polskiego renesansu. Wspaniałe komnaty zamku posłużyły uczniom jako ilustracja bardzo plastycznego i wciągającego wykładu, który był zaledwie początkiem większego projektu. Od kilku już bowiem lat, uczniowie naszej szkoły zapoznają się z kulturalnym, artystycznym i obyczajowym tłem naszego miasta pod hasłem “Kraków, którego nie znacie”. I tak uczniowie klasy VIa pojawią się jeszcze na Wawelu, a całość projektu podsumuje praca z której wszyscy wywiążą się pracując w grupach.

Będąc nieopodal katedry nie sposób było ominąć kryptę marszałka Józefa Piłsudskiego i znajdujące się w niej sarkofagi. Spora kolejka nie była przeszkodą, aby uczniowie mogli przejść obok miejsca doczesnego spoczynku marszałka Józefa Piłsudskiego, prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii.