Kotlina Kłodzka i Góry Stołowe | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

Kotlina Kłodzka i Góry Stołowe

Klasy piąte wróciły ze słonecznej wyprawy na Dolny Śląsk, podczas której uczniowie mogli zobaczyć wiele fascynujących miejsc. Zwiedzili Kłodzko i jego potężną twierdzę, Kaplicę Czaszek w Czermnej, Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Kopalnię Złota „Gertruda” w Złotym Potoku, bazylikę w Wambierzycach. Przemierzali Błędne Skały, zdobyli Szczeliniec Wielki, z którego mogli podziwiać wspaniały widok na całą Kotlinę Kłodzką. Mnóstwo atrakcji na szlaku ginących zawodów, płukanie złotonośnego piasku w poszukiwaniu drobinek złota, spływ podziemnym korytarzem na długo pozostaną w pamięci piątoklasistów.

Autor informacji: P. Cieciura