KLASA IIIA NA „BALU W OPERZE”

W przedostatnią sobotę stycznia uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią udali się do Filharmonii Krakowskiej na audycję muzyczną pt. „Bal w operze”. Niektórym dzieciom towarzyszyli także rodzice.

W muzycznym spektaklu główne role grali: Babcia Melodia, Dziadek Rytmus i Kuzynka Klawiaturka Fortepianowa. Bardzo szybko wprowadzili słuchaczy w niezwykły klimat operowo-karnawałowy. Dzieci miały okazję „przenieść się” do kilku znanych światowych oper, m.in. do mediolańskiej La Skali, a także do stołecznego Teatru Wielkiego. Słuchając znanych arii operowych i operetkowych poznały głosy: sopran koloraturowy, mezzosopran, tenor i bas. Blasku wszystkim występom dodały piękne stroje, w których występowali znani artyści Opery Krakowskiej. Dzieci zachwyciły się też występami grupy baletowej ze Studia Baletowego Opery, a dodatkową atrakcją była możliwość sfotografowania się z sopranistką Katarzyną Oleś – Blachą.

Mimo ostrej zimy, która tego dnia dała się we znaki, dzieci były bardzo zadowolone z udziału w audycji muzycznej.