JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI

21 Cze 2013 · admin

“Jak za dawnych lat, do Krakowa zjadą komedianci, wędrowni muzycy, kaznodzieje, pielgrzymi, kupcy i kramarze z odległych stron aby wziąć udział w Jarmarku Świętojańskim…” – tak rozpoczyna się zaproszenie na tegoroczne święto “Wianków” w Krakowie. Postanowiliśmy z niego skorzystać i w piątek, uczniowie klas 4-tych wraz z wychowawcami wybrały się na Bulwar Czerwieński, gdzie od godz. 12.00 czekało na nas wiele atrakcji.
Udaliśmy się w podróż do czasów legendarnych i wczesnego średniowiecza. Dzieci mogły poznać wojów, kapłana pogańskiego, obrzędy prasłowiańskie, scenki dotyczące królewny Wandy, a także opowieści o Kraku, smoku i Skubie. O godzinie 13:00 zobaczyliśmy prezentacje średniowiecznych wojów, a następnie inscenizacje walk między nimi, uczniowie głośno dopingowali walczącym.
Największą atrakcją dla uczniów była możliwość zdobycia niezwykłych umiejętności m.in.: Jarmarcznika, Zielarza Aromatariusza lub Kartografa. Zabawa polegała na tym, że przy różnych stanowiskach uczniowie musieli wykonać zadania, za każde dobrze wykonane otrzymywali drewniany koralik, a gdy zebrali ich odpowiednią ilość, mogli je wymienić na certyfikat.
Wśród chłopców najwięcej było jarmarczników, a wśród dziewczynek – zielarki aromatariuszki.

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria