Jak wygląda szkoła w krajach misyjnych | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

Jak wygląda szkoła w krajach misyjnych

W piątek 14 października uczniowie klas 4-5 uczestniczyli w warsztatach misyjnych p.t. „Jak wygląda szkoła w krajach misyjnych.” W czasie spotkania dowiedzieli się, jak wygląda życie i nauka w takich krajach jak Tanzania, Meksyk, Indie, Peru, Kamerun i Kongo. Zobaczyli i usłyszeli w jaki sposób uczniowie w Tanzanii witają się w szkole z nauczycielem. W czasie trwania warsztatów mieli możliwość zagrania na instrumentach afrykańskich i przebrania się w stroje krajów misyjnych. Uczniowie dowiedzieli się też, co to jest adopcja misyjna i w jaki sposób można wziąć w niej udział. Na koniec spotkania dzieci mogły sprawdzić zdobytą wiedzę w konkursie przygotowanym przez siostrę. Dla tych, którzy znali odpowiedzi, czekały nagrody w postaci krzyżyków peruwiańskich z drzewa palisandrowego.

Autorka informacji: Iwona Borek