Grad medali i złota sztafeta | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

Grad medali i złota sztafeta

Na zakończenie cyklu imprez sportowych Szkół Niepublicznych wzięliśmy udział w Zawodach Lekkoatletycznych organizowanych przez Szkołę Inspiracja, 24.05.2016 przy Stadionie AWF na ul. Bulwarowej.

20160524_125853

Obsadziliśmy wszystkie kategorie wiekowe we wszystkich konkurencjach i rozpoczęliśmy rywalizacje w biegach krótkich /60 m/, średnich / 400 m/, skoku w dal, wyścigu po torze przeszkód /klasy 1-3/ oraz sztafecie /4×100 m/.

W palącym słońcu, przy wzajemnym dopingu i na ogromnych emocjach wywalczyliśmy 13 medali indywidualnie oraz po raz pierwszy w historii zwycięstwo w sztafecie /dotąd mieliśmy 3 srebra w latach poprzednich/.

Oto lista naszych medalistów:

Natan Lis: złoto na 60m

Maciek Majka: srebro w skoku, brąz na 60m

Ignacy Kucharski: złoto w skoku

Tomek Zatorski: złoto na 60m, srebro w skoku

Zuzia Gajda: złoto w skoku, srebro na 60m

Julka Huczek: srebro na 400m

Maks Palarczyk: złoto na 60m, złoto w skoku

Rysiek Żmija: srebro w skoku

Mateusz Szmuksta: brąz na 400m

Maks Palarczyk/Rysiek Żmija/ Kamil Solecki/Mateusz Szmuksta: złoto w sztafecie 4×100 m

Tym samym Maks Palarczyk ustanowił nowy rekord szkoły zdobywając 3 złota w 3 konkurencjach!!! Dotychczasowy rekord to 2 złota i srebro ustanowione przez dwóch uczniów, tzn. Piotrka Wiśniewskiego 7 lat temu i Maksa, kiedy był w 4-ej klasie….

Ten wynik można już tylko próbować wyrównać w kolejnych latach.

To był nasz najlepszy sportowo rok!!!

Opieka: D.Kubica, M.Kubicki

Autor tekstu: Marcin Kubicki