Gala VIII edycji konkursu języka francuskiego „Mes rencontres avec le francais”

Zakończyła się ósma już edycja konkursu języka francuskiego „Mes rencontres avec le francais” organizowanego przez naszą szkołę. W zmaganiach drugiego etapu wzięło udział prawie stu uczestników, którzy zmierzyli się z niełatwymi zadaniami językowymi.

Klasa czwarta wykazać się musiała znajomością odmiany czasowników pierwszej grupy, przeczeń, kolorów, godzin i liczb, przed piątoklasistami pojawił się test pełen zaimków dzierżawczych, czasów przyszłych, ćwiczeń związanych z pogodą, wizytą u lekarza, umiejscowieniem przedmiotów. Klasa szósta musiała pokonać ćwiczenia pełne czasów przeszłych, opisów charakteru, osoby, ale też wykazać się znajomością cywilizacji i kultury Francji.

Jury po długich godzinach sprawdzania testów, licznych dyskusjach i podsumowaniach punktów wyłoniło dwunastu laureatów konkursu. A zadanie to było bardzo trudne zwłaszcza w klasie czwartej, gdzie o zdobytej lokacie decydowało często 0,25 pkt czyli mały akcent postawiony w niewłaściwym miejscu. Wśród lauraetów tegorocznej edycji znaleźli się też nasi uczniowie: Paulina Rogala z klasy szóstej (II miejsce), Rita Bujalska z klasy piątej (I miejsce) oraz Olga Majewska  (I miejsce) i Zofia Stycuła (IV miejsce) z klasy czwartej.

27 kwietnia 2017 roku w budynku przy ulicy Świętego Filipa 25 czyli w siedzibie Wyższej Szkoły Europejskiej im.ks.J.Tischnera (patrona honorowego konkursu) odbyła się gala konkursu. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, każdy zaś uczestnik drugiego etapu otrzymał dyplom za udział i słodki drobiazg na poprawę humoru.

Nagrody (ufundowane przez Zarząd TSSP im. Piotra Michałowskiego) bardzo spodobały się laureatom – bilety do kina na pewno przydadzą się każdemu z nich, gry, książki, fartuszki kuchenne, smycze będą miłą pamiątką wygranej w tej edycji konkursu.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Małgorzaty Chyli, która przygotowała przepyszne czekoladowe ciasta dla naszych konkursowiczów, oraz w stronę Pani Agnieszki Kadłuczki – Mamy naszego czwartoklasisty, która włożyła swoją cegiełkę w ufundowanie nagród.

Wszystkim laureatom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy zdobytych miejsc i znajomości języka francuskiego zaś nauczycielom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2017/2018.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

Do zobaczenia w przyszłym roku na IX edycji konkursu.

Autorka informacji: Dorota Majewska