Gala Kaktusa 2016 | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego

Gala Kaktusa 2016

W tym roku po raz dziesiąty król ortograficznej krainy, Kaktus I zaprosił trzecioklasistów z całej Małopolski do zmagań z polską pisownią. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 1700 uczniów z ponad 60 szkół. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 30 uczniów z całej Małopolski. W finale naszą szkołę reprezentowały Karolina Magda i Hania Sajecka, które zdobyły wyróżnienia oraz Olga Majewska, zdobywczyni tytułu Laureata.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się już tradycyjnie w Audytorium im. prof. Danka Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, finaliści, laureaci, ich rodzice i nauczyciele. Szczególnym punktem programu było wystąpienie pani Ewy Stadtmüller, autorki książek dla dzieci, która przed laty pracowała w naszej szkole jako nauczycielka języka polskiego. Pani Ewa nagrodziła dzieci, które z okazji jubileuszu Kaktusa napisały najciekawsze dyktanda o przygodach władcy ortograficznej krainy. Wśród wielu upominków dzieci otrzymały również “Potyczki ortograficzne” z dedykacją samej autorki.

Od lat konkursowi patronują: Wojewoda Małopolski, Małopolski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Krakowa, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego, Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego i Polskie Towarzystwo Kaligraficzne. Jesteśmy wdzięczni za opiekę i wsparcie naszego konkursu. Zawsze możemy liczyć na pomoc wielu firm i osób prywatnych. Soki i słodkości funduje dla dzieci Grupa Maspex i Firma Lobo, piękne książki, wydawnictwo Znak, a w tym roku również Aksjomat. Nasi laureaci otrzymują też zaproszenia do Parku Wodnego i Parku Miniatur w Inwałdzie. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć pani Małgorzacie Chyli, panu Markowi Kędrze, panu Markowi Krakowiakowi oraz panu Krzysztofowi Kucharskiemu.

Na koniec krótkie podsumowanie: W ciągu dziesięciu lat w konkursie wzięło udział 24 950 uczestników. Przygotowaliśmy około 800 upominków dla finalistów i wyróżnionych. Mamy już 100 laureatów!

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach również będziemy mogli liczyć na pomoc Państwa!

KaktusGalaSP16_01 KaktusGalaSP16_02 KaktusGalaSP16_03 KaktusGalaSP16_04 KaktusGalaSP16_05 KaktusGalaSP16_06 KaktusGalaSP16_07 KaktusGalaSP16_08 KaktusGalaSP16_10 KaktusGalaSP16_11 KaktusGalaSP16_12 KaktusGalaSP16_13 KaktusGalaSP16_14

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria