FRATELLI W KRAKOWIE | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

FRATELLI W KRAKOWIE

11 Kwi 2011 · admin

W ramach europejskiego programu Etwinning wraz z włoską szkołą Fratelli Cassetti w Domodossoli (Piemonte) opracowaliśmy i wdrożyliśmy projekt wymiany młodzieżowej pod nazwą “Being a teenager in European countries”. Projekt uzyskał akceptację oraz pozytywną ocenę Agencji Narodowej. Aby uatrakcyjnić kontakty pomiędzy uczestnikami projektu, uruchomiliśmy stronę internetową projektu Twinspace, wraz z komunikatorem, gdzie nasi uczniowie mogli nawiązać kontakt z włoskimi kolegami. Strona bardzo szybko stała się popularną metodą komunikacji między młodzieżą obu krajów. W dniach 11 – 14 kwietnia gościliśmy w Krakowie włoskich uczniów wraz z opiekunami. Razem zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, wraz z przewodnikiem przechadzaliśmy się po Krakowie i w języku angielskim poznawaliśmy jego tajemnice.

Przeprowadziliśmy warsztaty plastycznie pod hasłem “Legenda o smoku wawelskim” oraz rozegraliśmy mecz piłki koszykowej. Nasi goście odwiedzili też swoich młodszych kolegów z klasy pierwszej, gdzie rozmawiali na temat zainteresowań naszych najmłodszych podopiecznych oraz wspólnie śpiewali ich ulubione piosenki . Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w wymianę. Szczególne podziękowania przesyłamy pani Caterinie Squillace, która przybliżyła nam kulturę włoską oraz wspomagała naszych gości tam, gdzie język angielski zawodził. Wszyscy uczniowie zostali otoczeni doskonałą opieką, zapewniono im wiele atrakcji w czasie pobytu w Krakowie. Mimo nienajlepszej pogody, humory wszystkim dopisywały i wizyta przyniosła wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

Teraz nasza kolej na odkrywanie uroków północnych Włoch. Już od 9 do 13 maja, 14 naszych uczniów będzie mogło podziwiać uroki Domodossoli – góry i jeziora, które otaczają krainę Piemontu. W programie naszej przyszłej wizyty znalazło się zwiedzanie okolicy, rejs statkiem na wyspy położone na jeziorach będących główną atrakcją regionu, jak również pobyt w niedawno otwartych termach. Oczywiście nie zabraknie spotkań w szkole, przedstawień, warsztatów, konkursów i rozgrywek sportowych. Jesteśmy pewni , że nasi uczniowie spędzą niezapomniane chwile w malowniczym alpejskim krajobrazie, pod opieką naszych włoskich przyjaciół.

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria