DZIEŃ IV – ODKRYWCY SKALNEGO MIASTA | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

DZIEŃ IV – ODKRYWCY SKALNEGO MIASTA

25 Kwi 2013 · admin

Już czwarty dzień odkrywamy tajemnice Gór Sowich. Dzisiaj w Głuchowie, Ci bardziej ciekawscy próbowali wraz z przewodnikiem odpowiedzieć na pytania, gdzie schowano złoto wywiezione tuż przed końcem II wojny, jak trafić do podziemnych tuneli , fabryk i magazynów i w końcu czy to była kwatera główna Hitlera czy może miasto atomowe. Ta ponura tajemnica Gór Sowich jak się okazało jest ciągle żywa i urasta do rozmiarów legendy. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści naszego przewodnika. Momentami było nawet groźnie, szczególnie , kiedy płynęliśmy w ciemnym tunelu łódką, czy tez przechodząc wąską kładką nad wodą (wielu z nas przydały się kaski, które wcześniej kazano nam założyć). Po wyjściu z podziemi czekało na nas ognisko, gdzie piekliśmy kiełbaski. A wieczorem dalsze atrakcje.Ponieważ jutro mamy zwiedzać Wrocław, postanowiliśmy się do tego trochę przygotować, poznając legendy tego miasta. Każda grupa wcześniej wylosowała jedną i miała przedstawić ją na scenie. Okazało się, że Wrocław ma tez swojego smoka Strachata, dowiedzieliśmy się , dlaczego jeden ze świętych nie ma nogi, a kościół jest na dachu. Jutro możliwe, ze zobaczymy kluskową bramę i Panny zamienione w kamień. Do łez wzruszył na występ Mikayela z klasy V. Przed snem nie mogło obejść się bez śpiewów przy ognisku i gitarze.