DZIEŃ III – OKO W OKO Z PRUSAKIEM | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

DZIEŃ III – OKO W OKO Z PRUSAKIEM

24 Kwi 2013 · admin

Na dzisiejszą grę terenową niektórzy czekali z niecierpliwością już od wczoraj, dlatego punktualnie o 9;40 wyjechaliśmy na Srebrną Górę, największą twierdze w Europie. Przywitali nas żołnierze w mundurach napoleońskich.Podzieleni na dwie armie pruską i francuską przystąpiliśmy do gry o talary. Każda formacja musiała wybrać ( oczywiście demokratycznie) króla, dowódcę sił zbrojnych, ministra finansów, bo oczywiście bez niego jak się okazało nawet nie można wojny wygrać. Niestety, do obozów zostali przemyceni szpiedzy, którzy swoimi działaniami utrudniali odnieść zwycięstwo. Po prawie 3 godzinnych potyczkach, nie tylko zręcznościowych, ale również należało wykazać się sprytem, logicznym myśleniem wydawało się , ze armia pruska obroniła twierdzę. Jednak po dokładnym przeliczeniu talarów okazało się, że zwyciężyła armia francuska. Na koniec wspólnie oddano wystrzał armatni. Po opuszczeniu twierdzy, obie rywalizujące grupy zgodnie wyruszyły na podbój najwyższego szczytu Gór Sowich – Wielkiej Sowy.W pięknym słońcu, naszym młodym turystom udało się odkryć zalegający jeszcze śnieg, który przysporzył niektórym wielu radości. Po powrocie do ośrodka i zasłużonym posiłku, czekał nas jeszcze quiz przyrodniczo-geograficzny.