DZIEŃ III – NIEDZICA I CZORSZTYN | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

DZIEŃ III – NIEDZICA I CZORSZTYN

24 Kwi 2013 · admin

W środę pojechaliśmy na wycieczkę autokarową, aby zwiedzić zamki w Niedzicy i Czorsztynie. Pierwszy był zamek w Czorsztynie, a właściwie jego ruiny. Ale i tak było tam ładnie. Zamek w Niedzicy był bardziej “urządzony”. Widzieliśmy tam różne ciekawe rzeczy, np.: sypialnię króla z kącikiem toaletowym i kącikiem do modlitwy. Zwiedziliśmy też wozownię, w której było 16 powozów. W drodze powrotnej obejrzeliśmy jeszcze piękny kościółek w Dębnie na Szlaku Architektury Drewnianej. A najbardziej podobał nam się rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.
Martynka Poreda