DZIEŃ DZIADKA I BABCI W KLASIE 3A | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

DZIEŃ DZIADKA I BABCI W KLASIE 3A

31 Sty 2014 · admin

W ostatni piątek stycznia do klasy 3a zawitali niecodzienni goście: babcie i dziadkowie uczniów tej klasy.

Przybyli na zaproszenie z okazji ich święta. Na tę szczególną okazję trzecioklasiści pod opieką wych. Marii Gery-Dudy przygotowali program artystyczny oraz prezenty.

Na program składały się: jasełka, Familiada Babć i Dziadków oraz koncert fletowy uczniów klasy 3a. Tegoroczne jasełka – refleksyjne i pełne ducha – zostały ubarwione pastorałkami i kolędami W. Chotomskiej, śpiewanymi przez wszystkie osoby grające w jasełkach oraz “tańcem słońca”. Ci sami uczniowie po krótkiej przerwie zamienili się w Babcie i Dziadków i odegrali role w zabawnej Familiadzie. Trzecioklasiści bawili się świetnie na scenie, a goście z radością zachwycali się talentem aktorskim swoich wnuków.

Na koniec występu dzieci pokazały jeszcze swoje umiejętności muzyczne, grając na fletach 6 utworów. Po gromkich brawach babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali rodzice. W trakcie miłych rozmów przy stole dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadziusiom własnoręcznie wykonane prezenty: malowane świeczniki i obrazy – najprawdziwsze, bo malowane na płótnie. Dziadkowie zachwycali się prezentami i bardzo miłą niespodzianką przygotowaną przez klasę: numerem specjalnym klasowej gazetki “Ziarenko”, który poświęcony był właśnie babciom i dziadziusiom.

I nie wiadomo, kto bardziej cieszył się z imprezy: babcie i dziadkowie czy dzieci, bo przecież tak miło jest otrzymywać, ale też cudownie jest sprawiać radość bliskim.