Czy da się rozmawiać ze zwierzętami? | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Czy da się rozmawiać ze zwierzętami?

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach “Nauka czytania”, prowadzonych przez pana Łukasza Kwiatka z Centrum Kopernika. Kanwą rozmowy o możliwościach i sposobach porozumiewania się ze zwierzętami była książka H. Lofting’a, “Doktor Dolitlle i jego zwierzęta”.

Pan Łukasz Kwiatek, filozof i kognitywista, wspólnie z dziećmi próbował znaleźć sposób na nauczenie zwierząt ludzkiego języka.  Zastanawiano się czy jet to możliwe. Dzieci obejrzały ciekawe filmy pokazujące przebieg badań, reakcje zwierząt i ich nowe umiejętności.  Gość opowiedział dzieciom o gorylicy Koko, która nauczyła się  i porozumiewała językiem migowym.

Bardzo dziękujemy za to spotkanie.

Autorka informacji: Barbara Szczawińska