CZARODZIEJKA W KLASACH III | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

CZARODZIEJKA W KLASACH III

9 Mar 2010 · admin

Uwaga!

Początkiem marca klasa IIIa odkryła czarodziejkę! Najprawdziwszą! Okazała się nią pani Ewa Miśko – archeolog śródziemnomorski, która jest babcią Kosmy Kołodzieja. Owa Pani została zaproszona na lekcję przez kl.IIIa i jej wych. Na to niecodzienne spotkanie przyszli również uczniowie kl.IIIb ze swoją panią.

Obie klasy – bardzo sympatyczne, acz… czasem dość głośne, pozwoliły się zupełnie zaczarować pani Ewie, która sprawiła, że przez ponad 2godz. (w tym 2 przerwy!) słuchały niemalże bez mrugnięcia okiem, w absolutnej ciszy, niezwykle ciekawych opowieści pani Ewy. A było o czym słuchać! Poprzez baśnie i prawdziwe historie nasza Czarodziejka powiodła dzieci w czasy wojny trojańskiej, przedstawiła poszukiwania Troi i skarbu Priama przez entuzjastę archeologii – H.Schliemanna, wspomniała o znaleziskach w Niniwie, przybliżyła także odkrycia archeologiczne w Borach Tucholskich, w pobliskiej Mogile, jak również w okolicy Wieliczki…

Oczarowani niecodziennymi opowieściami uczniowie klas:IIIa i IIIb oraz ich wychowawczynie z żalem pożegnali panią Archeolog, zapraszając ją na kolejne spotkanie na temat mitologii.

Autorka tekstu i zdjęć: Maria Gera – Duda (Fuji F700);

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria