CO WIEMY O ARTYŚCIE? | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

CO WIEMY O ARTYŚCIE?

4 Gru 2010 · admin

Nadszedł czas na zakończenie projektu W PRACOWNI ARTYSTY.

Przypomnijmy, że w tym roku poznawaliśmy sylwetkę Jana Matejki, w 600 rocznicę bitwy pod Grunwaldem. “Matejko i historia”, tak nazwaliśmy tegoroczny projekt. Po wizycie w Domu Matejki przy Floriańskiej, wycieczce do nowego Wiśnicza, oraz poznaniu wszystkich obrazów w Sukiennicach przyszedł czas na weryfikację wiedzy o życiu i twórczości artysty. Do potyczki dnia 4 grudnia stanęły trzyosobowe drużyny z klas IV-VI. Uczniowie musieli wykazać się znajomością życiorysu malarza, wiedzą dotyczącą jego twórczości. Na ekranie w sali gimnastycznej ukazywały się obrazy upamiętniające dzieje naszego kraju. Gdy drużyna nie znała odpowiedzi, pytanie przechodziło na kolegów z klasy. Publiczność żywo reagowała na zmagania kolegów, szczerze im kibicując. I miejsce przypadło w udziale drużynom trzech klas: 4a, 4b, 6a.

Cieszymy się z tej niecodziennej lekcji historii. Gratulujemy drużynom!

 

W trakcie omawianego finału rozdano nagrody w konkursach plastycznych: Matejko i historia,to szkolny konkurs,towarzyszący projektowi. Uczniowie poszczegółnych klas otrzymali tematy, związane z naszą historią i mieli je zilustrować. Najlepsze prace i nagrody otrzymali:
I miejsce: Antoni Kuźniarz, kl.6b
II miejsce:Katarzyna Romańska, kl.5b
III miejsce:Kosma Kołodziej, kl.4a
Wyróżnienia: Kamila Tarapacz kl.5b,Jan Ruszkowski kl.4b,Monika Przepióra kl.6b, Lena Bratoń kl.5a,Jan Markiewicz kl.4a,Mateusz Litak kl.5b.

 

Za najładniejsze szkice zrobione w Koryznówce, gdzie byliśmy w październiku nagrody otrzymały: Daniella Keulemans z kl.5a i Joanna Markowska z kl.4b.
Wyróżnienia przypadły w udziale: Izie Norek z kl.6b,Michałowi Imielskiemu z kl.5b,Łukaszowi Sokolnickiemu z kl.6b,Kubie Kołodyńskiemu z kl.4b, Zosi Laseckiej z kl.6b i Zuzi Kowalskiej z kl.4a.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnego projektu za rok!�

Reprodukcje zaczerpnięte ze strony: halat.pl

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria