Aktywne Dzieciaki w Nowohuckim Uniwersytecie Dzieci | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego

Aktywne Dzieciaki w Nowohuckim Uniwersytecie Dzieci

16.04.2016 roku Aktywne Dzieciaki wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Nowohucki Uniwersytet Dzieci. Tematem warsztatów były naukowe ciekawostki wykorzystywane w życiu codziennym. Aktywne Dzieciaki obserwowały zachodzące reakcje chemiczne pomiędzy octem, wodą i drożdżami, oglądały zjawisko chromatografii oraz zbudowały własną poziomicę. Podczas spotkania dowiedziały się o wpływie fal dźwiękowych na otaczający nas świat.
Było to bardzo interesujące spotkanie.