Aktywne Dzieciaki: Mali ogrodnicy w wielkim mieście | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Aktywne Dzieciaki: Mali ogrodnicy w wielkim mieście

MALI OGRODNICY W WIELKIM MIEŚCIE – Edukacyjne Artystyczne wydarzenie.

Wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie nasze dzieci przyjęły zaproszenie na warsztaty artystyczno- przyrodnicze promujące postawy proekologiczne. Zajęcia odbyły się 10 marca (sobota) 2018 r. w godz. 10.00-12.00 w
sali 109 w Centrum Młodzieży.

Poprowadziła je Marta Kula-Ulatowska, autorka bajki pt. “Mali ogrodnicy w wielkim mieście”, której bohaterowie – Pola, Leon i Olaf – inspirują do projektowania zielonego otoczenia i “Ogrodu Szczęśliwego”. Autorka, która z zawodu jest malarką i projektantką ogrodów, chciała, by najmłodsi mieszkańcy miast uczyli się brać odpowiedzialność za świat roślin i zwierząt i żyli w przyjaznym, zielonym otoczeniu. Czytaliśmy fragmenty książki, wspólnie malowaliśmy i projektowaliśmy ogród, a na końcu czekała na nas niespodzianka, zostaliśmy obdarowani książką pod tytułem MALI OGRODNICY W WIELKIM MIEŚCIE.

Bawiliśmy się doskonale.

Autorka informacji: Dorota Horąży