AKTYWNE DZIECIAKI I MIMKOWE PORANKI – ZRÓB TO SAM | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

AKTYWNE DZIECIAKI I MIMKOWE PORANKI – ZRÓB TO SAM

Uczestniczyliśmy w nowym cyklu warsztatów rodzinnych “Zrób to sam”, realizowanych w ramach “MIM-kowych poranków”. Zajęcia miały formę warsztatu, na którym dzieci wspólnie z rodzicami i wychowawcami wykonywały różne przedmioty. 8 października 2016 AKTYWNE DZIECIAKI samodzielnie wymieszały gips i wykonały odlewy gipsowe. Wspólnie zaobserwowały, co dzieję się z masą gipsową podczas zastygania. W trakcie zajęć dzieci pomalowały wcześniej przygotowane odlewy gipsowe w kształcie pojazdów budowlanych i wyścigówek. Z odlewów gipsowych powstały magnesy na lodówkę lub przypinki do plecaka. Wykonane rzeczy dzieci zabrały ze sobą do domu. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci wraz z wychowawcami wspaniale się bawiły. Zapraszamy na kolejne sobotnie spotkania.

Aktorka tekstu i zdjęć: Dorota Horąży