Aktywne Dzieciaki i afrykańskie lalki | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Aktywne Dzieciaki i afrykańskie lalki

Zrobić lalkę z drewnianej łyżki – oto jest nie lada wyzwanie! Podjęły je Aktywne Dzieciaki, które 18 listopada w sobotni, dosyć chłodny poranek zechciały wyjść ze swoich ciepłych łóżeczek i przyjść do Księgarni Pod Globusem. Czekały tam już na nie pełne egzotyki i tajemniczości bajki o ludziach-zwierzętach, czarownikach, świętych słoniach, cudownych kogutach, gazelach i innych cudach, które przeniosły je w świat afrykańskiego kontynentu. Dzieci słuchały jak zaczarowane historii o dzielnej wojowniczce Nandze. Zainspirowane piękną opowieścią, postanowiły ożywić drewniane łyżki i nadać im kształt głównej bohaterki. Efekt był naprawdę zaskakujący! Powstały przepiękne lalki rodem z Czarnego Lądu!

Autorka informacji: Jolanta Kowalczyk