26. Finał WOŚP w CH Serenada

14 stycznia w CH Serenada uczniowie szkół Michałowskiego we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 kwestowali  podczas 26. Finału WOŚP. O godzinie 9 odbyła się ostatnia „ odprawa”,  w trakcie której uczniowie zostali odpowiednio przeszkoleni przez Panią Joannę Schab, Karolinę Maniak – Górecką i Ewę Salawę, a następnie wolontariuszom zostały rozdane „ wośpowskie” puszki  i  serduszka.  Jeszcze tylko zdjęcie grupowe … i wszyscy ruszyli na swoje stanowiska pracy. Rozpoczęła się WIELKA ZBIÓRKA. Pierwsi klienci Serenady i po kilku chwilach w puszkach były pierwsze banknoty.

W ciągu całego dnia sprawnie  działało nasze „Centrum Dowodzenia”, gdzie w każdej (prawie każdej) chwili uczniowie mogli odpocząć, zjeść coś słodkiego czy się napić. Tam też nieustannie wycinane były serduszka, a każdy, kto nas odwiedził, z wielką przyjemnością dołączał  do naszej ekipy.

Od godziny 12 ruszył kącik dla najmłodszych, gdzie nasi uczniowie przeszkoleni przez animatorkę malowali dzieciom twarze, skręcali balony i kolorowali wielkie serce. W tym samym czasie odbywała się nauka pierwszej pomocy prowadzona przez dzieciaki.

Była także  możliwość skorzystania z masażu wykonywanego przez masażystów ze spółdzielni „Złote Rączki”, badanie poziomu glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego.

Można było również spotkać się ze Strażnikami Miejskimi i poznać tajniki bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Całą imprezę prowadził dziennikarz radiowy RMX Maxxx Przemysław Kubera.

Oczywiście nie zabrakło licytacji, które prowadził niezastąpiony Brian Scott. Wylicytowane zostały serduszka i gadżety promujące 26 Finał WOŚP z podpisem Jurka Owsiaka, piłka nożna z podpisami Reprezentacji Polski, płyty z autografami znanych artystów, książki, wielki tort, sprzęt gospodarstwa domowego  oraz zabawki. Warto tu wspomnieć o zlicytowanej słynnej kanapce (śniadanie Briana) !!!

Wspaniałą atrakcją okazał się pokaz Samby brazylijskiej w wykonaniu zespołu Sambaxe oraz krótki kurs tańca. Widownia zgromadzona przed sceną bardzo szybko opanowała kroki rytmicznej samby. Do tańca dołączyli również nasi wolontariusze i oczywiście nauczyciele (im wychodziło zdecydowanie gorzej !!!!).

Serduszka „wośpowskie”  były wszędzie, nawet na samochodzie ANWA Toyota Kraków

Po godzinie 21 ostatni wolontariusze oddali swoje puszki, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili bezpiecznie do swoich domów.  Dla organizatorów rozpoczął się kolejny etap pracy. Po przyjeździe do Sukiennic, gdzie mieścił się Sztab WOŚP działający przy Gazecie Krakowskiej, rozpoczęło się wielkie liczenie. I już 15 stycznia (nad ranem w poniedziałek) podsumowana została akcja w Serenadzie:

Nasi uczniowie zebrali w sumie 74 825 zł i  87 gr – To wspaniały wynik !!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, bez WAS ta praca nie miałaby sensu. Dziękujemy również sponsorom, którzy odezwali się na Nasz apel i wsparli akcję.

Szczególnie dziękujemy:

• Panu Marcinowi  Koszałce i  Pani Natalii  Bartkowicz – Koszałce za przekazanie piłki z podpisami Reprezentacji Polski;
  • Panu Januszowi Pawlakowi reprezentującemu piekarnię Pawlak za wspaniały tort;
  • Agencji Opiekunek Cud Niania za wspaniała animatorkę;
  • Państwu Anecie i  Andrzejowi  Grzybom za wspaniałe duże kolorowanki oraz torebkę z podpisem znanej aktorki;
  • Firmie Reklamarnia.pl za wspaniałe duże kolorowanki i cudne koszulki;
  • Firmie Art Dziedzic za ufundowanie posiłków dla wolontariuszy;
  • Kawiarni OGGI Urban Bistro za kawę i herbatkę;
  • Pizzerii Cezar za pyszną pizzę dla wolontariuszy;
  • Go JUMP – parkowi trampolin za voucher na licytację;
  • firmie BUNGEE CLUB za skok na bungee na licytację;
  • firmie Agart Events za wspaniały film i super zdjęcia;
  • Pani Agnieszce Marzec i CH Serenada;
  • wszystkim rodzicom;
  • NASZYM NAJLEPSZYM WOLONTARIUSZOM

Praca, którą wykonali uczniowie wspaniale świadczy o ich zaangażowaniu w sprawy, które wymagają nie tylko siły, ale także potężnego serca. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzą, że chociaż pracowali wiele godzin to jednak było warto, a wspólnie spędzony czas przyniósł im wiele satysfakcji i nowych doświadczeń.

Za rok kolejny 27 finał WOŚP z naszym udziałem!

Zobaczcie koniecznie relacje w mediach:

Autorka informacji: K. Maniak – Górecka