16. Wielka Parada Smoków | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

16. Wielka Parada Smoków

SMOKI EUROPEJSKICH MISTRZÓW MALARSTWA (4 – 5 czerwca 2016)

W pierwszy weekend czerwca odbyło się w Krakowie jedyne w swoim rodzaju kolorowe smocze święto organizowane przez Teatr Groteska: 16. Wielka Parada Smoków. Tym razem za inspirację smoczych postaci, biorących udział w Paradzie, posłużyła wyobraźnia europejskich mistrzów malarstwa. Twórcy smoków, którzy stanęli w konkury o Najpiękniejszego Smoka Parady bez wątpienia kolejny raz dowiedli swojej nieograniczonej fantazji, talentu i uwielbienia dla smoków. Nasza szkoła zaprezentowała smoka o imieniu Miro. Inspiracją do jego powstania była twórczość hiszpańskiego malarza Juana Miro. Dziękujemy wszystkim miłośnikom smoków za udział w tym imponującym widowisku.

SP 16_06_05 parada smokow07

Autorki tekstu: Jolanta Kowalczyk i Dorota Horąży.