Angielska wersja strony

Wędrujące obrazy

Nasi uczniowie z klasy drugiej mieli okazję odwiedzić galerię MCK i wziąć udział w niezwykłej wystawie „Wędrujące obrazy”. Prace pani Małgorzaty Mirgi-Tas zachwyciły naszych młodych artystów swoją kolorystyką i oryginalnością.

W trakcie zwiedzania wystawy, dzieci miały możliwość bliższego zapoznania się z twórczością artystki oraz odkrywania różnych elementów na obrazach, w tym przedstawień zwierząt. Był to nie tylko czas pełen wrażeń artystycznych, ale również doskonała okazja do rozwijania spostrzegawczości i umiejętności obserwacyjnych.

Po zwiedzaniu wystawy, uczniowie zostali zaproszeni do sali warsztatowej, gdzie czekały na nich kreatywne zadania. Ich zadaniem było stworzenie własnego obrazu przedstawiającego wybranego zwierzaka, używając różnorodnych materiałów. Dzieci z pasją i zaangażowaniem wcielały się w rolę małych artystów, eksperymentując z fakturami, kolorami i różnymi technikami twórczymi. Efekty ich pracy były niezwykle imponujące i odzwierciedlały ich indywidualność oraz pomysłowość.

Podczas warsztatów, nasi drugoklasiści nie tylko rozwijali swoje zdolności plastyczne, ale także wzmacniali swoją wyobraźnię, umiejętność pracy w grupie oraz twórcze myślenie. Całe spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale również niezwykle inspirujące i pełne radości.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować pani Małgorzacie Mirgi-Tas za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w jej wyjątkowej wystawie. Dzięki takim inicjatywom, nasze dzieci mają szansę rozwijać swoje zainteresowania artystyczne i odkrywać piękno sztuki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat tej fascynującej wizyty oraz innych wydarzeń i projektów naszej szkoły. Dziękujemy za Państwa wsparcie i zaangażowanie w rozwijanie pasji i talentów naszych uczniów.

Autor tekstu: B. Szczawińska

Facebook
Twitter
LinkedIn