Angielska wersja strony

Netykieta, czyli savoir-vivre w internecie

Jesteśmy dumni z naszych uczniów klas trzecich, którzy aktywnie uczestniczyli w projekcie „Z kulturą mi do twarzy”. W ramach tego projektu, dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz internetowego savoir-vivre.

Podczas zajęć omówiliśmy zasady netykiety, które są niezwykle ważne w kontekście korzystania z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zachowania są odpowiednie w sieci, jak szanować innych użytkowników i jak unikać nieodpowiedniego zachowania. Szczególną uwagę poświęciliśmy pisaniu e-maili. Dzieci nauczyły się, jak konstruować wiadomości, jak dbać o odpowiedni ton i jasność przekazu. To umiejętność, która będzie niezwykle przydatna w ich przyszłości.

Nie mogliśmy również pominąć problemu hejtu w internecie, który jest niestety bardzo aktualny. Poruszyliśmy tę kwestię, omawiając, jakie są konsekwencje hejtu dla osób go doświadczających, jakie są jego przyczyny i jak możemy przeciwdziałać temu zjawisku. Dzieci wzięły udział w specjalnych zadaniach, takich jak „Hejtowi powiedz – NIE!” i „Nie bądź trollem, żyj z humorem!”, które miały na celu promowanie pozytywnych postaw w sieci oraz uczenie empatii i szacunku dla innych.

Jesteśmy przekonani, że nasze zajęcia pomogły uczniom zrozumieć, jak ważne jest odpowiedzialne i szanujące zachowanie w sieci. Chcemy, aby nasi uczniowie byli świadomi swoich działań wirtualnego świata i potrafili tworzyć pozytywną atmosferę online.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii, gdzie możecie zobaczyć fotografie z naszych zajęć oraz zadania, które wykonaliśmy w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy”. Na naszej stronie regularnie publikujemy aktualności, aby podzielić się z Wami naszymi osiągnięciami i inspiracjami.

Autorka informacji: Katarzyna Kiwior

Email
Facebook
Twitter