Styczniu i Lutym na zajęciach plastyczno – technicznych

Dzieci z klas młodszych na zajęciach plastyczno-technicznych przez cały styczeń i luty wykonywały kreatywne prace związane z tematyką zimową oraz świętami wypadającymi w tym okresie. W pierwszym miesiącu roku powstały latające cuda z papieru, takie same jak niegdyś wykonywały nasze babcie i dziadkowie. Na dzień Babci i Dziadka uczniowie wykonali świeczniki ze słoików zdobione solą, farbą i różnymi ozdobami, a do środka została włożona zapachowe świeczki. Na przełomie stycznia i lutego powstały kule śnieżne, które przenoszą dziecięcą wyobraźnię w magiczną krainę. Powstał też krajobraz zimowy malowany pastą do zębów.
Podczas karnawału dzieci wykonały barwne foliowe maski, malowane akrylami, a tym samym zapoznały się z sztuką delikatną. W lutym również powstała niecodzienna praca obraz pt. „Serce, gwiazdy i misie”. Dzieci miały kontakt z gwoździami , włóczką i płytą modelarską. W okresie tłustego czwartku dzieci wykonały pączek z papieru. Był tak realistyczny, że nie jeden rodzic dał się nabrać.

Autorka informacji: Dagmara Żylińska