Kwietniowe i majowe zajęcia plastyczno-techniczne

Dzieci z klas 0-3 na zajęciach plastyczno-technicznych poznawały bardzo ciekawe techniki plastyczne. Zapoznały się z niezwykłą sztuką origami, poznawały jej historią. Wykonały w tej technice m.in. serca, koszyczki, rybki, japonkę. Dzieci wykonały również ekoinstrumenty, które powstały z surowców wtórnych, zostały wykorzystane rolki papierowe, ścinki papieru czy pianki. W technice malarskiej zostały ozdobione eko torby i piórniki. Uczniowie mieli możliwość malować farbami do tkanin, pisakami i pastelami po materiale. Dzieci zetknęły się również z technikę artystycznej mozaiki. Poznały na czym ona polega oraz sami mieli możliwość ułożyć obrazek ze skorupek z jajek, a następnie pomalować je farbami akrylowymi. Dzieci również poznawały technikę witrażu, malowały farbami do szkła na słoikach, w taki sposób powstały barwne flakony. Zadania zostały zrealizowane m.in. z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

Autorka informacji: Dagmara Żylińska