XXV Konkurs Wiedzy o UJ | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

XXV Konkurs Wiedzy o UJ

Uczniowie z klasy III – Max Kucharski i Maciej Klima, zmierzą się dzisiaj z pytaniami w XXV Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Wydarzenie to jest organizowane od 1996 r. i ma na celu przybliżenie wiedzy na temat krakowskiej Wszechnicy. Uczestnicy walczą o możliwość zdobycia indeksu Alma Mater.

Cytując organizatorów “Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim jest jedyną tego rodzaju inicjatywą propagującą nie tylko wiedzę o Wszechnicy Krakowskiej i ofercie edukacyjnej UJ, ale również wiedzę o historii edukacji polskiej i europejskiej (…) Wychowuje dużą grupę młodzieży znającej, dzięki starannie dobranej lekturze konkursowej, znaczenie i siłę polskiej kultury i nauki. Finaliści Konkursu są dobrymi studentami, znającymi historię swojej uczelni a poprzez to historię swojego kraju”.

Połamania piór (a raczej klawiatur) – trzymamy za Was kciuki i życzymy sukcesu!