XIII Wielka Lekcja Geografii 2019 im. Zbyszka Łuczaka | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

XIII Wielka Lekcja Geografii 2019 im. Zbyszka Łuczaka

Dziesięcioro uczniów naszego liceum, wraz z nauczycielem geografii, p. Złomańczukiem, bierze w tym roku udział w Wielkiej Lekcji Geografii, szczegóły tutaj: http://explorersfestival.com.pl/ Wydarzenie ma miejsce 15. listopada, ale nasza ekipa już dzisiaj “suchą stopą, a dokładnie szwajcarskim pociągiem Stadler wyprodukowanym w Siedlcach, dotarła do Łodzi. To miasto całkiem inne od Krakowa, ale wielki i nowoczesny dworzec Łódź Fabryczna i jego robi wrażenie.

Piątek spędziliśmy uczestnicząc w wykładach i prezentacjach, które odbyły się w kolejnym łódzkim futurystyczny budynku, czyli na Wydziale Prawa UŁ. Tematyka zajęć koncentrowała się na górach jako “misterium przyrody” oraz ich genezę i różnorodności form geomorfologicznych. Biorąc udział w końcowym teście postanowiliśmy dać szansę innym więc wygraną odłożyliśmy na przyszły rok.Nasz pobyt w Łodzi zakończyliśmy w Centrum Handlowym Manufaktura, która jest dobrym przykładem rewitalizacji i wykorzystania starych budynków fabrycznych.

Autorem tekstu i organizatorem wyjazdu jest M. Złomańczuk. Autorami zdjęć są M. Złomańczuk i M. Rytelewski