Warsztaty w Zakładzie Biochemii Fizycznej | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Warsztaty w Zakładzie Biochemii Fizycznej

W dniu 21 października odbyły się warsztaty w Zakładzie Biochemii Fizycznej. Warsztaty zorganizowane były dla klasy I i II LO: dotyczyły badań nad właściwościami białek. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą prowadzoną w Zakładzie Biochemii. Praca ta dotyczy różnych zleceń, np. farmaceutycznych, jak i prac innowacyjnych.

Uczniowie przeprowadzili szereg doświadczeń, między innymi elektroforezy białek w polu elektrycznym; obliczali stężenie danego białka w roztworze czy przeprowadzali denaturację stężeniową białek i jej odwrócenie, korzystając przy tym z nowoczesnej aparatury.

Uważam, że warsztaty były bardzo przydatne i poprowadzone bardzo profesjonalnie.

Autorka informacji: Katarzyna Łasecka