Angielska wersja strony

Tollite! Legite!

Tollite! Legite! – Czytamy i odkrywamy piękno klasyki

Wspaniałe wydarzenie miało miejsce w piątek, 24 marca, kiedy to uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czytaniu fragmentów „Eneidy” Wergiliusza. Tym samym włączyliśmy się w siedemnastą edycję Europejskiego Festiwalu Łaciny i Greki, oddając hołd klasycznym językom i literaturze.

Uczniowie z klas 1a, 1b i 2a zebrali się razem, by wspólnie odkrywać piękno „Eneidy”. Czytaliśmy zarówno po łacinie, jak i po polsku, poznając bogactwo treści i emocji, jakie niesie ze sobą ta epicka opowieść. W trakcie spotkania gościliśmy również wybitnego gościa – prof. dr hab. Kazimierza Korusa, który podzielił się swoją wiedzą i wygłosił fascynujący wykład pt. „Od Homera i Wergiliusza do Mickiewicza, czyli jak czytać epikę”.

Była to niezwykła okazja, by zgłębić tajniki antycznej literatury i zrozumieć jej wpływ na rozwój kultury i sztuki. Czytając „Eneidę” razem, stworzyliśmy atmosferę pełną pasji i zaangażowania. To właśnie dzięki takim wydarzeniom uczniowie mogą odkrywać klasykę, doceniać jej wartość i rozwijać swoje zainteresowania literackie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich entuzjazm i zaangażowanie w to niezwykłe czytanie. Cieszymy się, że mogliśmy razem odkrywać piękno literatury i zgłębiać tajniki epiki. Nasza szkoła z dumą włączyła się w Europejski Festiwal Łaciny i Greki, kultywując tradycję i szacunek dla klasyki.

Email
Facebook
Twitter