Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze… | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 30 listopada,  kiedy to uczniowie liceum  bawili się przy muzyce, mogli skorzystać z wróżb przygotowanych przez szkolne wróżki. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Na koniec imprezy uczniowie wspólnie zatańczyli „belgijkę”.  Początki były trudne, ale po kilku próbach w końcu się udało.

Zabawa Andrzejkowa była równocześnie elementem rozgrywek Samorządowej Ligi Mistrzów Szkół Ponadpodstawowych Krakowa, organizowanych w ramach programu aktywizacji społecznej młodzieży w Krakowie „Młody Kraków”. Tym razem realizowaliśmy zadanie: “Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”.  I rzeczywiście – bawiliśmy się świetnie 😀

Imprezę zorganizował dla nas samorząd uczniowski pod opieką p. Karoliny Maniak – Góreckiej.