Święto Szkoły – 10 listopada 2017 | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Święto Szkoły – 10 listopada 2017

Obchody Święta Szkoły połączyliśmy z obchodami Święta Niepodległości. Zastaliśmy ślicznie udekorowaną szkołę a każdy przybywający gość otrzymał biało-czerwony kotylion.

W ramach Święta Szkoły zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych – poznaliśmy ich dzisiaj z innej strony. Musieli także wziąć udział w kilku trudnych zadaniach, w których mogli się popisać umiejętnościami “tanecznymi” i “kulinarnymi”.

Uczniowie klasy drugiej powitali pierwszoklasistów, między innymi przygotowali dla nich quiz o patronie naszej szkoły – Piotrze Michałowskim, w którym przewidziano nagrody dla wygranej grupy i nagrody pocieszenia dla pozostałych. Brian próbował zdobyć dla swojej drużyny punkty za to, że odwiedził kilkukrotnie Dwór Piotra Michałowskiego w czasie wycieczek rowerowych z uczniami – niestety nie przewidziano w tej kategorii dodatkowych punktów.

Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy prezentacji (w języku angielskim) Klaudii na temat kilkunastu lat jej życia spędzonych w Chicago i już rozumiemy, dlaczego tak tęskni za tym miastem.

Kolejnym punktem programu było przypomnienie ostatnich sukcesów naszych uczniów: rozdanie medali za zdobycie trzeciego miejsca w Samorządowym Biegu na Orientację oraz przedstawienie wszystkim uczniom Adrianny – stypendystki Prezesa Rady Ministrów.

Samorząd wraz z opiekunem, panią Maniak – Górecką zapowiedział akcje, w których zamierza wziąć udział i zachęcił do angażowania się w te już trwające.

Po części oficjalnej czekał na nas poczęstunek, który nie tylko doskonale smakował ale też pięknie wyglądał. Bardzo smakowały wszystkim ciasta i babeczki upieczone przez Oliwię i Nataszę.

Na koniec zostaliśmy zaproszeni do Gimnazjum na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.