Święto Szkoły – 10 listopada 2017 | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Święto Szkoły – 10 listopada 2017

Obchody Święta Szkoły połączyliśmy z obchodami Święta Niepodległości. Zastaliśmy ślicznie udekorowaną szkołę a każdy przybywający gość otrzymał biało-czerwony kotylion.

W ramach Święta Szkoły zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych – poznaliśmy ich dzisiaj z innej strony. Musieli także wziąć udział w kilku trudnych zadaniach, w których mogli się popisać umiejętnościami “tanecznymi” i “kulinarnymi”. 

Uczniowie klasy drugiej powitali pierwszoklasistów, między innymi przygotowali dla nich quiz o patronie naszej szkoły – Piotrze Michałowskim, w którym przewidziano nagrody dla wygranej grupy i nagrody pocieszenia dla pozostałych. Brian próbował zdobyć dla swojej drużyny punkty za to, że odwiedził kilkukrotnie Dwór Piotra Michałowskiego w czasie wycieczek rowerowych z uczniami – niestety nie przewidziano w tej kategorii dodatkowych punktów.

Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy prezentacji (w języku angielskim) Klaudii na temat kilkunastu lat jej życia spędzonych w Chicago i już rozumiemy, dlaczego tak tęskni za tym miastem.

Kolejnym punktem programu było przypomnienie ostatnich sukcesów naszych uczniów: rozdanie medali za zdobycie trzeciego miejsca w Samorządowym Biegu na Orientację oraz przedstawienie wszystkim uczniom Adrianny – stypendystki Prezesa Rady Ministrów. 

Samorząd wraz z opiekunem, panią Maniak – Górecką zapowiedział akcje, w których zamierza wziąć udział i zachęcił do angażowania się w te już trwające.

Po części oficjalnej czekał na nas poczęstunek, który nie tylko doskonale smakował ale też pięknie wyglądał. Bardzo smakowały wszystkim ciasta i babeczki upieczone przez Oliwię i Nataszę.

Na koniec zostaliśmy zaproszeni do Gimnazjum na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 

Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
Zobacz numer telefonu
e-mail:
liceum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria