Projekt klasy 1 – Pomoc zwierzętom na odległość | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Projekt klasy 1 – Pomoc zwierzętom na odległość

Niedziela to dobry dzień na dobre wiadomości, więc pochwalimy się dzisiaj projektem Tymka, Kacpra i Natana z klasy 1, którzy zainteresowali się losem zwierząt w schroniskach w czasie pandemii. Poniżej komentarz chłopców na temat ich projektu:

Pandemia przyczyniła się do tego, że tradycyjne akcje pomocy dla zwierząt – czyli zbiórki karm i innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych schronisk przekładamy na czas powrotu do szkoły.

Ale…. możemy pomóc zwierzakom  w inny sposób.

Dzisiejsza technologia i powszechny dostęp do Internetu mogą być pomocne w zbieraniu funduszy na rzecz zwierzaków. Wirtualna pomoc to dość szeroki temat, ale przedstawię Wam kilka sposobów, jak poprawić los zwierząt, poświęcając jedynie chwilę w ciągu dnia.

Szczegóły znajdziecie w padlecie.

Wszystkie strony sprawdziłem.  Są to prawdziwe akcje. W dwóch akcjach po kliknięciu  pojawiają się reklamy, bo to sponsor płaci za kliknięcie.

Opisy akcji poniżej:

• Akcja „Pusta Miska” skierowana jest do osób chcących wesprzeć zwierzęta przebywające w schroniska. Każdy klik w rysunek miski na stronie www.pustamiska.pl  przenosi nas na podstronę, gdzie widnieją banery sponsorów, którzy sfinansują  posiłek dla zwierzaka.
  • Pomoc organizowana przez stowarzyszenie „Inicjatywa dla zwierząt” www.zbiorkanaburka.pl ma na celu nie tylko zapełnienie psiej miski. Promuje też adopcje (wirtualne i realne), zbiera fundusze na leczenie, diagnostykę, rehabilitację, operacje, karmę i wszystko, czego potrzebują zwierzaki.
  • Psia www.psiklik.pl i kocia strona www.kociklik.pl pomagają zbierać fundusze na zwierzaki potrzebują pomocy, często przed operacją. Zasada jest podobna – odkrywacie zdjęcie psa lub kota klikając w zasłonięte kwadraciki, aż do momentu kiedy całe zdjęcie będzie odsłonięte. Podobnie jak w „pustej misce” sponsor zapłaci za klik.
  • Trochę na innej zasadzie działa www.karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie Tu po zgromadzeniu 3 milionów kliknięć sponsor zapłaci za reklamę schroniskowych podopiecznych na 3 bilboardach. Powiecie, że to bardzo dużo, ale nie zapominajcie o sile Internetu!