Procedury bezpieczeństwa w okresie zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

rozpoczynamy szczególny rok szkolny. Zaczynamy go w atmosferze niepokoju i niepewności, a zarazem cieszymy się, że w końcu się zobaczymy a naukę rozpoczniemy stacjonarnie, w szkole.

Dla nas najważniejsze jest, aby powrót do szkoły okazał się bezpieczny zarówno dla uczniów i ich rodzin, jak i dla nauczycieli. Z tego powodu opracowaliśmy procedury bezpieczeństwa, które będą obowiązywały od 1.09.2020 r. w naszym liceum. Zapoznajcie się z nimi dokładnie.

Procedury można pobrać tutaj: PROCEDURY

Obowiązujące w szkole procedury są oparte na wytycznych Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Edukacji Narodowej.

Podkreślamy, że główne wytyczne Powiatowego Inspektora Sanitarnego dotyczą konieczności zachowania dystansu społecznego, izolacji poszczególnych grup uczniów, higieny, czyszczenia i dezynfekcji powierzchni oraz pomieszczeń a także wietrzenia sal.

Niezmiennie zachęcamy do śledzenia bieżących informacji na stronie MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja

Poniżej zamieszczamy kilka slajdów z prezentacji opracowanej przez MEN na temat bezpiecznego powrotu do szkoły. Życzymy wszystkim zdrowia, spokoju i dużo sukcesów w tym roku szkolnym.