"Posłuchajcie, bracia miła…" czyli jak było u biskupa Erazma Ciołka | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

“Posłuchajcie, bracia miła…” czyli jak było u biskupa Erazma Ciołka

Uczniowie pierwszych klas liceum, podsumowując epokę średniowiecza, wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Biskupa Erazma Ciołka przy ul. Kanoniczej. Mieści ono zbiory dawnej sztuki polskiej i jest niezwykle piękne i urokliwe. Obejrzeliśmy wizerunki świętych, rozpoznając postaci po ich atrybutach, sceny z życia Jezusa i Jego śmierci, rzeźby, tablice ołtarzowe, pogrążyliśmy się w mrocznej sali poświęconej śmierci średniowiecznej. Ta wycieczka to jak podróż wehikułem czasu.

Piękne Madonny. Sceny Narodzenia Pańskiego. Stacje Męki Pańskiej. Święty Jan Jałmużnik.

Memento homo mori…

Autorka informacji: Ewa Kmiecik