Ostatnie przedświąteczne lekcje w szkole

Nasze ostatnie przedświąteczne lekcje na Michałowskiego były różnorodne: śpiewaliśmy kolędy (w języku rodzimym i obcych), omawialiśmy tradycje świąteczne różnych krajów. Czytaliśmy też w oryginale fragment powieści Agathy Christie, w której Herkules Poirot przestrzega przed irytacją będącą nieuchronnym skutkiem świątecznego obżarstwa: może być niebezpiecznie, szczególnie gdy zmuszeni jesteśmy dzielić naszą przestrzeń z wieloma krewnymi. Uczniowie z 1a robili nawet świąteczne kartki i przynieśli przekąski na małe Christmas Party.

A ostatnią lekcję matematyki w roku 2021 uczniowie spędzili ucząc się jak można pożytecznie spędzić wolny czas rozwijając swój umysł i ćwicząc się w strategicznym i logicznym myśleniu. Poznali gry: Blokus, Tzaar, Master Mind i Samotnik, a niektórzy stoczyli pojedynek w szachy.