Orszak św. Mikołaja u pacjentów szpitala dziecięcego w Prokocimiu | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Orszak św. Mikołaja u pacjentów szpitala dziecięcego w Prokocimiu

Prezenty dla małych pacjentów oddziału neurochirurgii i oddziału oparzeniowego szpitala w Prokocimiu posegregowaliśmy już w czasie wielkiego pakowania dwa dni temu. Dzisiaj pojechaliśmy do szpitala, żeby je wręczyć. Dopiero na miejscu dostaliśmy kompletną listę pacjentów, dla których szybko i sprawnie przygotowaliśmy paczki – nieocenioną pomocą okazała się Julia.

Mikołaj w osobie Huberta wraz z orszakiem aniołków, reniferów, diabełka, elfów i … kilku innych Mikołajów odwiedzali salę po sali i wręczali upominki, a raczej wielkie paczki prezentów,  w których dzieci znajdowały pluszowe misie, zabawki, gry, puzzle, książki, kredki, pisaki, farbki, bloki rysunkowe, notesy, zeszyty, kolorowanki, mnóstwo słodyczy i inne niespodzianki. Upominków zebraliśmy tak dużo, że Mikołajowy orszak kilkukrotnie przechodził przez oddziały wręczając kolejne prezenty a i tak zostało mnóstwo rzeczy, które pozostawiliśmy w świetlicy szpitala. 

Przez personel szpitala zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, z radością i wdzięcznością. Niezmiernie wzruszające były spotkania z pacjentami, z których najmłodszy miał półtora tygodnia a najstarszy siedemnaście lat. Rodzice z przejęciem i ze łzami w oczach dzielili się z nami historiami swoimi i swoich dzieci. 

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy sprawić trochę radości tym dzieciom oraz osłodzić im i ich rodzicom i opiekunom ten dzień. Z pewnością ten dzień i te spotkania długo pozostaną w naszej pamięci; dzięki nim spojrzeliśmy z trochę innej perspektywy również na nasze własne problemy…

Dziękujemy pani Karolinie Maniak – Góreckiej za inicjatywę i zorganizowanie tej akcji a uczniom szkół Michałowskiego za przyłączenie się do niej. Ogromne podziękowania kierujemy także do wszystkich, którzy zareagowali na nasz apel i od kilku tygodni przynosili prezenty, słodycze, zabawki, pampersy, ubranka i inne potrzebne pacjentom i ich rodzicom rzeczy – bez Was ta akcja nie byłaby możliwa!

Życzymy wszystkim pacjentom szpitala przede wszystkim zwycięstwa w walce z chorobami i szybkiego powrotu do swoich domów. 

Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
Zobacz numer telefonu
e-mail:
liceum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria