Opłaty promocyjne od września 2016 | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Opłaty promocyjne od września 2016

Oferta Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym:

Stowarzyszenie TSSP – organ prowadzący Liceum, posiada ponad 25-letnie doświadczenie w edukacji (szkoła podstawowa i gimnazjum dwujęzyczne). Nasza nowo powstająca szkoła otrzymała uprawnienia do nauczania dwujęzycznego. Liceum nawiązało współpracę ze Szkołą Języków Obcych „Project” oraz z „Gama – College of English” w zakresie  organizacji wyjazdów językowych, również wakacyjnych, a także zajęć językowych.

Nauczyciele, którzy będą uczyć młodzież, to doświadczeni pedagodzy, w większości ze znanych krakowskich liceów.

Klasy:

A – ogólnodostępny z rozszerzonym językiem angielskim

• Sugerowane przedmioty rozszerzone: język polski, język obcy, historia, geografia, biologia, chemia, matematyka, fizyka, wiedza o społeczeństwie (do wyboru indywidualnie przez ucznia)
  • przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, przyroda
  • język wiodący: język angielski
  • proponowane 2-gie języki obce: język francuski, język hiszpański, język niemiecki

B – dwujęzyczny z językiem angielskim, 2-gim językiem nauczania przedmiotów: biologia, wiedza o społeczeństwie, geografii

• Sugerowane przedmioty rozszerzone: język polski, język obcy, historia,  geografia, biologia, chemia, matematyka, fizyka, wiedza o społeczeństwie (do wyboru indywidualnie przez ucznia)
  • przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, przyroda

Dodatkowe informacje:

Decyzję o przyjęciu kandydata podejmuje dyrektor szkoły po analizie dokumentów oraz rozmowie ucznia z psychologiem i lektorem języka angielskiego. Wpisu na listę przyjętych dokonuje się po podpisaniu umowy o naukę i wpłaceniu wpisowego. Kryteriami branymi pod uwagę przez szkołę są:

– wyniki egzaminu gimnazjalnego,

– wynik sprawdzianu kompetencji językowych (do oddziału dwujęzycznego – sprawdzian w umówionym terminie, po zgłoszeniu) ,
– średnia ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum;

– ocena z zachowania nie niższa niż dobra;
– oceny z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego,
– szczególne osiągnięcia kandydata.

OPŁATY PROMOCYJNE DLA ROZPOCZYNAJĄCYCH  NAUKĘ W 2016/17 R.:

Czesne – 560 zł/mies. ( do końca III klasy!)

Wpisowe – 380 zł. Absolwenci szkół “Michałowskiego” są zwolnieni z opłat wpisowego.

Laureaci i finaliści zwolnieni z opłat czesnego ( do końca III klasy! ) i wpisowego

Zapraszamy!

Happy smiling students in the school library, they are holding books and studying together, friendship and learning concept