Natasza gościem w świetlicy Szkoły Podstawowej | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Natasza gościem w świetlicy Szkoły Podstawowej

„Czy lubicie się przebierać?” – spytała Natasza. „Tak!” – odpowiedziały chórem dzieci.

Tak rozpoczęło się nasze świetlicowe, czwartkowe spotkanie z cyklu “Moje hobby, moja pasja” zorganizowane przez panie Dorotę Horąży i Jolantę Kowalczyk. Gościem tego spotkania była uczennica naszego Liceum Ogólnokształcącego, Natasza Nawrocka. Jej ulubionym zajęciem, któremu poświęca się w wolnym czasie, jest cosplay (z ang. costume playing). Natasza wyjaśniła dzieciom na czym polega ta szczególna fascynacja. Wraz z towarzyszącą jej Angeliką zaprezentowała własnoręcznie stworzone przez siebie kostiumy. Opowiedziała o konwentach fanów i festiwalach cosplay, które odbywają się na całym świecie. Dzieci wzięły udział w małym quizie na spostrzegawczość, otrzymały też kolorowanki z niektórymi bohaterami anime. Wreszcie na koniec, co wzbudziło najwięcej emocji, mogły się poprzebierać w przyniesione przez naszego gościa stroje i wypróbować niektóre rekwizyty. Zabawy było co niemiara, każdy koniecznie chciał choć przez chwilę być Pikachu!

Serdecznie dziękujemy Nataszy i jej koleżance za to, że tak pięknie zaprezentowały się swoim młodszym kolegom i koleżankom. Dzieciom bardzo się podobało!

Autorka informacji: Jolanta Kowalczyk