Lekcja historii w Muzeum przy ulicy Pomorskiej | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Lekcja historii w Muzeum przy ulicy Pomorskiej

Uczniowie pierwszej klasy odwiedzili Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oddział przy ulicy Pomorskiej 2, gdzie podczas II wojny światowej znajdowała się siedziba gestapo.

Licealiści pod opieką swojego nauczyciela historii, p. Mirosława Ząbkiewicza wzięli udział w lekcji muzealnej “Sylwetki mieszkańców Krakowa więzionych i przesłuchiwanych przez gestapo przy ulicy Pomorskiej”. Szczególne wrażenie zrobiła wizyta w celach, gdzie torturowano i mordowano Polaków walczących o wolną i niepodległą Polskę.

Po zajęciach prowadzonych przez pracownika muzeum naszych licealistów zainteresował projekt MHK “wirtualne muzeum”, w ramach którego zbierane są informacje o ofiarach hitlerowskiego oraz stalinowskiego terroru. Dzięki zgromadzonym fotografiom, dokumentom i życiorysom ofiar łatwiej zrozumieć nie tylko dramaty konkretnych osób, ale także tragizm sytuacji, w jakiej znalazła się Polska w wyniku agresji zbrodniczych reżimów III Rzeszy i ZSRR.