Lekcja czytania z redaktorem "Tygodnika Powszechnego" | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Lekcja czytania z redaktorem “Tygodnika Powszechnego”

16 grudnia mieliśmy wielką przyjemność wziąć udział w lekcji czytania, którą poprowadził dla nas Pan Marcin Żyła, redaktor „Tygodnika Powszechnego”. Uczniowie zapoznali się z tekstem „Blackbirding” z książki „Raga. Ujrzałem niewidzialny kontynent” Jeana-Marie Gustave`a Le Clézia. Tekst był punktem wyjścia do rozważań, jak język wpływa na nasze postrzeganie świata; jak łatwo, powtarzając słowa, wdrukować sobie do umysłu obraz świata lub człowieka, których nie znamy. Jak łatwo ulec stereotypom, oceniać szybko i powierzchownie, jak łatwo można skrzywdzić słowem i zniekształcić wielobarwny – tak trudny do jednoznacznej oceny – świat.

Autorką informacji jest E. Kmiecik